Egy programot megtanulni, megtanítani sokféleképpen lehet.
Az első módszer, hogy szépen, módszeresen végigmész a menüpontokon, hogy mihez mit kell megnyomni, és gyönyörűen megtanulod az összes szükséges funkciót az adott programban.
Előnye: szuperül fogsz boldogulni, amíg azt a programot kell használnod, kellő gyakorlás után bármilyen funkciót megtalálsz egy pillanat alatt. Bár azért én kíváncsi lennék, hogy mennyi idő alatt lehet megtanulni a Word összes menüpontjának összes almenüjét az ott található összes beállítási lehetőséggel. Valószínűleg mire ezt valaki tutira begyakorolja, már háromszor jelenik meg új verzió az adott programból.
Hátránya: Amint egy másik programhoz, vagy akár a tanult programnak egy újabb verziójához ültetnek, és nem találsz egy menüpontot ott, ahol megszoktad, kétségbe esel, leblokkolsz, és nem tudod megoldani a feladatot.
A második módszer, hogy egyáltalán nem érdekel, hogy milyen szoftver milyen verziójában tanulsz, mert nem programkezelést akarsz tanulni, hanem problémamegoldást. Tehát nem Word-öt fogsz tanulni, hanem szövegszerkesztést, nem Excelt, hanem táblázatkezelést, stb. A program csak egy eszköz.
Előnye: Az alapokat jól fogod tudni, és könnyebben át tudsz állni egy másik verzióra, vagy akár egy teljese új programra. Igen, itt is kell a váltáshoz tanulni, de sokkal könnyebben és gyorsabban fog menni, mert érted a probléma általános logikáját, tudod, hogy mit kell keresni, milyen szavakkal, és nagyjából hol.
Hátránya: Nem lehet egyszerűen magolással tanulni, hanem gondolkodni kell. Hmmm…
Nem tudom, neked melyik tanulási verzió a szimpatikusabb, én személy szerint a tanítás során általában a másodikat részesítem előnyben. Persze, nyilván megmutatom a megoldást több programban is, de tuti, hogy mondjuk a suliban nem az lesz az első óra témája, hogy „A Word 2010 munkafelülete”, hanem az, hogy „A szöveg részei”. Hiszen ha már tudod, hogy az a valami, aminek a formázásához segítséget keresel, hivatalosan bekezdésnek neveztetik, könnyebben megtalálod a Súgóban, hogy kell megformázni, mint ha azt írod be, hogy „több sor”.
Apropó, fontos, hogy a Súgó használata nem szégyen! Senki ne mesélje be nekem, hogy annyira tudja egy program minden porcikáját, hogy felőle aztán le is törölhetik a súgót a gépről. Még én is sokszor használom ezt a funkciót, hiszen vannak olyan dolgok, amikkel nem foglalkozom minden nap, és ezért nincs a kisujjamban a megoldás. Erre van a súgó. nyilván azért nem lehet állandóan használni, hiszen lelassítaná a munkát, de egy-egy ritkábban használt feladat megoldását simán megnézhetsz minden lelkiismeret furdalás nélkül.
Remélem, sikerült meggyőznöm téged arról, hogy nem az a fontos, hogy melyik program melyik verzióját tanulod meg most, hanem hogy olyan tanulási módszert válassz, ami biztosítja, hogy a feladataidat egy másik programban is meg tudd oldani könnyedén, minimális rátanulással.
Végül ne feledd:
„A válasz a kérdések kérdésére az életre, az univerzumra és mindenre: 42.” :-)
(Douglas Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak)
Halihó!!
VálaszTörlésPánikba estem!!!
Légyszi írj a blogbejegyzésekről is egy blogbejegyzést!!!
Eltűnt a magamról modul és nem tudom visszzavarázsolni.jAAAAAAj
Kedves Ági!
VálaszTörlésMint már mondtam, ne ess pánikba, mindenre van megoldás :-)
A modul, amit eltávolítottál, valószínűleg a Profil nevű volt. Annyi a dolgod, hogy ott, ahol az elrendezést szerkeszted, az oldalsávban (vagy ahova szeretnéd, hogy megjelenjen) kattints a Modul hozzáadása szövegre. Ekkor megjelenik egy ablak, amiben a különböző hozzáadható modulokat ki lehet választani.
Ebben az ablakban az alapmodulok közül a Profil nevűt kell megkeresni, majd a mellette levő plusz jelre kattintani.
Ekkor megjelenik egy másik ablak, ahol a modul jellemzőit állíthatod (ennél csak a címét, ami megjelenik, tehát ha például neked nem tetszik a Magamról cím, akkor ezt megváltoztathatod). Ha kész vagy, kattints a Mentés gombra, és már vissza is varázsoltad a modult a blogodra.
Ez a leírás természetesen a Bloggerre érvényes, a többi blogmotornál valószínűleg máshogy működik.
Ó, és legközelebb kétszer is gondold meg, mielőtt az eltávolítás gombra kattintasz :-)
Okés megtaláltam a magamról modult!!
VálaszTörlésKöszi!!!!
Újabb nyűg:Miért csak a láblécbe tudom betenni? Miért nem tudom oldalra feltenni a követők alá pl.
Elvileg bárhova be kéne tudnod húzni. Az a legcélszerűbb, hogy ha eredetileg is ott kattintasz a modul felvételére, ahova tenni szeretnéd. De ha már betetted, és változtatni szeretnéd a helyét, akkor elvileg egyszerűen megfogod az egérrel, és a megfelelő helyre kell húzni.
Törlés