2016. március 1., kedd

Mennyi nyugdíjat gyűjtöttél?

Tudtad, hogy van egy társadalombiztosítási egyéni számlád? Ez a számla azt tartalmazza, hogy mikor mennyi nyugdíjjárulék befizetés történt a te nevedre. Sajnos egyelőre csak a 2013. január 1. utáni adatokat tudjuk megnézni, de talán ez is valami. Most nem mennék bele a dolog politikai részébe, nem is értek hozzá, de megmutatom, te hogy tudod megnézni a számládat. Azt már rád bízom, mit kezdesz az adatokkal.

Társadalombiztosítási egyéni számla megtekintése


Elöljáróban annyit, hogy a számla megtekintéséhez szükséged lesz egy Ügyfélkapu hozzáférésre, amelyet az okmányirodásban lehet elintézni. Általában az ügyintézés gyors, igazából személyesen csak személyazonosság ellenőrzése miatt kell bemenni. (Az Ügyfélkapuról, és annak hasznáról ebben a bejegyzésben írtam bővebben.)

Nézzük akkor, hogy pontosan hogyan éred el a saját egyéni számládat!

1. Menj fel az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság honlapjára. Itt a jobb oldalon található egy szürke menü, ebbe keresd a Társadalombiztosítási egyéni számla menüpontot, és kattints rá.


2. A kattintás után egy almenü nyílik ki, amiben az első piros nyilacskára kell kattintani (jó hosszú neve van, nem kell megijedni :-)).


3. Az ekkor megjelenő oldalon (Társadalombiztosítási egyéni számla megtekintő) bal oldalt a Kivonat megtekintése feliratot kell keresni. Ha megvan, kattints rá!


4. Ez a kattintás átirányít az Ügyfélkapu belépési oldalára, ahol meg kell adnod az Ügyfélkapus felhasználónevedet és jelszavadat, majd a Belépés gombra kattintva tudsz továbbmenni.


5. A belépésre kicsit várni kell. Ezután a rendszer visszairányít az egyéni számla megtekintő oldalra, ahol meg kell adnod a TAJ számodat (folyamatosan beírva, nem kell szóközökkel tagolni). A Tovább gombra kattintva már meg is jelenik a te saját számlád a 2013. január 1. utáni adatokkal.


A számla tartalmazza, hogy mikor voltál biztosítva, és ezalatt a biztosítási idő alatt ki és mennyi nyugdíjjárulékot fizetett utánad, valamint látod az évenkénti összesítést is.

Ha te is, mint én, évek óta GYES-en vagy, akkor persze nem olyan izgalmas a dolog, hiszen minden hónapban ugyanazt a 2850 forintnyi befizetést látod :-(. Szerintem főleg akkor érdekes ez, ha rövidebb munkákat vállalsz, hiszen elvileg így láthatod, hogy adott munkáltató bejelentett-e abban az időszakban, és mennyi nyugdíjjárulékot fizetett. Valóban kár, hogy nem lehet korábbi adatokat is megnézni, de talán ami késik, nem múlik. Addig is jó tudni, hogy ilyen lehetőség is van.

Szép napot!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Kérlek, oszd meg velem a bejegyzéssel kapcsolatos gondolataidat!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...